Co potřebujete pro váš zdravý domov?

Volby šetrné k planetám v našem domově mohou mít velký dopad na naše zdraví. Ve venkovním prostředí je uklidňující vědět, že se můžete spolehnout na svůj domov jako na místo k odpočinku a dobíjení energie, aniž byste museli bojovat se znečišťujícími látkami a přírodními živly. Tyto náležitosti vám pomohou proměnit váš osobní prostor v útočiště podporující zdraví.

Kompostovací nádoba

Do ovzduší je denně vyprodukování mnoho emisí skleníkových plynů. Vyzkoušejte tedy kompostování! Koš na pracovní desku má odvětrávané víko, které zajišťuje proudění vzduchu, a uhlíkový filtr pro neutralizaci podivných pachů.

Monitor kvality vzduchu v interiéru

Zjistěte přesně, co vaše rodina celý den a noc dýchá. Kromě teploty a vlhkosti sleduje toto zařízení úrovně CO2, těkavých organických sloučenin a pevných částic – a aplikace vám pomůže zjistit, jak tyto úrovně v případě potřeby zlepšit.

Znovu použitelná brčka

Tato opakovaně použitelná brčka můžete hodit do tašky. Také se snadno čistí pomocí přiloženého nástroje.

Náš tip: Snažíte se žít zdravě? Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej Bulharsko je jeho výrobou proslulé a patří mezi světovou špičku v jeho výrobě.

Filtr do džbánu na vodu

Protékání vody tímto džbánem s dvojitým filtrem vás ochrání proti bakteriím, pesticidům, olovu, rtuti, chlóru, parazitům a dalším látkám, které byste raději nepil. Dodává se ve skle nebo plastu.

Lékárnička

Jednou z bolestí mnoha domácností je, že se jim doma hromadí léky, které se pak nacházejí různě po bytě. Tyto problémy vám vyřeší kvalitní lékárnička, kde budete mít všechny svoje léky, bylinky a doplňky stravy hezky pohromadě.

Organická matrace

Matrace se konečně stávají zdravotními a ekologickými, volí bezpečnější alternativy lepidel.

Prachovka z bambusu

Prach nejen způsobí, že dům vypadá neuklizeně; může obsahovat toxické sloučeniny, jako jsou ftaláty a pesticidy, nemluvě o alergenech, jako jsou pyl a roztoči. Prachovka z viskózového bambusu a organické bavlny to všechno vyčistí a lze ji prát v pračce v teplé vodě a znovu a znovu používat.

Parní čistič

Díky mnoha nástavcům parní čistič bezpečně (a snadno) dezinfikuje všechny druhy povrchů – podlahy, sprchy, nábytek – pouze s použitím horké vody (žádné pochybné chemikálie nebo jednorázové ubrousky).