Jaké pokojové rostliny můžeme bez obav pěstovat v ložnici

Okna v ložnici nemusí zdobit pouze záclony, ale pořiďte si na parapety také pěkné pokojové rostliny. Kolem pěstování pokojových květin v ložnici či dětském pokoji existuje mnoho mýtů. Někteří „odborníci“ tvrdí, že škodí zdraví, jiní zase, že prospívají. Ve skutečnosti to záleží na konkrétním druhu rostliny. Jakou květinou si můžeme bez obav zútulnit ložnici?

Dracaena trifasciata

Tato rostlina, známá také jako jazyk tchyně, je optimální volbou pro ložnici, protože nejenže si nárokuje místo na seznamu 10 nejlepších rostlin na čištění vzduchu podle NASA, ale je také jednou z mála rostlin, které v noci přeměňují oxid uhličitý na kyslík (což většina pokojových rostlin dělá pouze přes den.
Výhoda v ložnici: Filtruje vnitřní vzduch během dne i noci.
Tip pro péči: Jasné nepřímé světlo; občas vodu.

Filodendron

Mezi top 10 seznamem NASA je filodendron, který je oblíbenou pokojovou rostlinou, protože je téměř nemožné ji zničit. Listy této koncové rostliny ve tvaru srdce přicházejí v různých vizuálně přitažlivých variacích a jsou zvláště účinné při absorpci formaldehydu. Uchovávejte však mimo dosah domácích zvířat a dětí, protože tato rostlina je při konzumaci toxická.
Výhoda v ložnici: Absorbuje formaldehyd ze vzduchu.
Tip pro péči: Mírné až jasné světlo; občas vodu.

Břečťan anglický

Další krásná rostlina, která je vysoko na seznamu NASA, je extrémně účinná při absorpci formaldehydu, benzenu, xylenu a toluenu. Nejen, že břečťan pomáhá zbavit náš vzduch toxinů, ale může být schopen vyčistit vzduch od plísní a zvířecích výkalů a také zlepšit příznaky alergie.
Výhoda v ložnici: Zbavuje vzduch v místnosti toxinů.
Tip pro péči: Mírné světlo; pravidelně zalévat.

Pavoučí rostlina

Ideální pro závěsný květináč a snadno se množí; tato rostlina je účinná v boji s řadou znečišťujících látek, jako je benzen, formaldehyd, oxid uhelnatý a xylen. Během počátečního růstu udržujte tyto rostliny na jasném až mírném nepřímém slunci a občas zalévejte. Jakmile budete mít rostlinu asi rok, zalévejte mírně.
Výhoda v ložnice: Čistí vzduch v místnosti odstraněním škodlivých chemikálií
Tip pro péči: Mírné až jasné světlo; občas vodu