Proč může být organizovaný domov účinným nástrojem pro zvládání stresu

Lidé zažívají spoustu stresu z práce, financí a dalších oblastí svého života. Když se vrátíme domů, chceme mít pocit, že vstupujeme do útočiště, v bezpečí před požadavky života. Ale poskytuje váš domov bezpečný přístav před stresem, nebo vám způsobuje další stres, kterého si možná neuvědomujete? Pokud máte přeplněný, špatně vyzdobený nebo poněkud neuspořádaný životní prostor, může být domácí relaxace prakticky nemožná. Nikdo nemůže odpočívat, pokud se mu na pohovce drolí koženka a na koberci hromadí drobky.

Nepořádek způsobuje stres

Pouhé sezení v přeplněné místnosti může vytvářet stres. Ať už to vnímáte v termínech feng shui jako „stagnující chi“, v cerebrálních termínech jako příliš mnoho informací na to, aby je oko zpracovalo, nebo v praxi jako vizuální připomínku toho, kolik práce musíte udělat, aby byl váš dům čistý, asi už víte, že nepořádek znamená stres.

Příjemné prostředí uklidňuje

Být v prostoru charakterizovaném řádem, klidem a fyzickým projevem vašich chutí vás na druhou stranu může uklidnit a pomoci uvolnit stres. Obchodníci tak efektivně prodávají produkty z katalogů. Opravdu „prodávají“ pocit míru, který pochází z krásy obrazu, stejně jako prodávají produkty obsažené v tomto obrazu krásného pokoje.

Návrat domů do spořádaného domova vám může pomoci cítit se, jako byste vstoupili do útočiště daleko od stresu vnějšího světa.

Náš tip: Jednou z bolestí mnoha domácností je, že se jim doma hromadí léky, které se pak nacházejí různě po bytě. Tyto problémy vám vyřeší kvalitní lékárnička, kde budete mít všechny svoje léky a doplňky stravy hezky pohromadě.

Organizace šetří čas, peníze a další zdroje

Nepořádný, neuspořádaný domov vás může stát víc než jen váš vnitřní klid. Pokud nemáte „domov“ pro všechny své věci, trávíte více času snahou odložit věci, když uklízíte, a ztrácíte čas hledáním věcí, když je potřebujete.

Pokud nemáte organizovaný systém pro podávání účtů a dalších důležitých dokumentů, může se stát, že budete platit věci pozdě, což má za následek poplatky a další stres. Existuje mnoho dalších způsobů, o kterých si ani neuvědomujete, že váš nepořádek může vyčerpávat vaše zdroje.