Co o vás vypovídá chaotický pokoj

Snili jste někdy o životě v dokonale čistých a uspořádaných místnostech z katalogu bytových dekorací? Nebo byste raději trávili čas v místnosti přeplněné předměty, suvenýry, knihami, uměním a předměty, které tvoří váš každodenní život?

Pro některé lidi může být uklizený pokoj uklidňující, uspořádané útočiště v často neuspořádaném světě. Pro ostatní mohou být takové místnosti sterilní, nevýrazné a neinspirativní. Někteří lidé se v přeplněné místnosti cítí úzkostlivě, zatímco jiní mají pocit, že jsou uprostřed chaosu nejkreativnější.

Známka deprese

Pokud jste obvykle úhlední a organizovaní, může to, že se najednou nestaráte o špinavý pokoj, o znamení, že se ve vašem životě něco děje. Například nepořádek může být někdy příznakem deprese. Depresivní lidé se často cítí příliš unavení nebo beznadějní, aby udrželi krok s rutinou domácích úkolů.

Deprese může také ztížit udržení koncentrace a energie na narovnání místnosti. Pokud se snažíte udržet úkol, může být těžké věnovat čas a pozornost potřebnou k udržení pořádku.

Známka pocitu přetížení

Pokud jste frustrovaní, naštvaní nebo zavalení nepořádkem a nepořádkem, pak je to jasný signál, že je potřeba něco řešit. Někdy může být nepořádek frustrující.

Zjistit, kde začít a jak problém vyřešit, se může zdát zdrcující. To může znamenat upřednostnění určitých oblastí, naučit se nové organizační taktiky nebo přimět ostatní členy domácnosti, aby pomohli s úklidem.

Znamení vašich preferencí

Je váš nepořádek obvyklý? Někteří lidé prostě nedávají vysokou prioritu tomu, aby bylo vše čisté, uspořádané a na svém místě. V tomto případě je nepořádek prostě normální stav věcí. Pokud je dům zaneřáděný a je vám jen dobře, pak se to pravděpodobně spíše podepisuje na vaší osobnosti a preferencích.