Jak udělat váš domov klidnějším

Při hledání způsobů, jak zvládat stres, lidé často přehlížejí jednu z nejjednodušších a nejúčinnějších strategií: Vytvořte si klidný domov. Protože většina našich dnů začíná a končí doma, mít klidný domov jako základnu vám může každý den pomoci vyrazit do světa z méně stresovaného místa. (To ocení i děti!)

Bariéry pro klidný domov

Protože se to zdá jako samozřejmost, proč se lidé více nezaměřují na objevování a sestavování prvků klidného domova? Je to paradox, který zažívá mnoho z nás.

I když je domov důležitý, potřeba postarat se o strukturu a fungování našich domovů se nemusí zdát tak naléhavá jako potřeba ostatních, se kterými se setkáváme každý den. Když ráno spěcháme vyjít ze dveří nebo se po dlouhém dni zhroutíme na pohovku, úklid a organizování se může zdát jako směšná záležitost.

Ořízněte, uspořádejte a ozdobte

To jsou klasické činnosti, na které lidé myslí, když pomyslí na domácí úpravy. Zbavit se nepořádku vám může pomoci zapojit energetické kanály po celém domě. Uspořádání si věcí vám může pomoci vědět, kde co je, a mít místo, kam vše doma uložit, takže úklid půjde velmi rychle.

Zdobení pomocí barev a motivů, které k vám skutečně promlouvají, vám může pomoci cítit se uvolněně a nabití energií a zároveň se dívat kolem sebe a vnímat krásu, pořádek a styl vašeho domova.

Vytvořte prostor pro aktivity zmírňující stres

Jednou z výzev při udržování návyků uvolňujících stres je to, že se zaměstnáme a necháme jiné aktivity v našem životě na prvním místě. Pokud si vybudujeme fyzický prostor pro naše návyky zklidňující stres, máme fyzickou připomínku a také facilitátora, který nám pomůže udržet motivaci udržet si tyto návyky v našich životech.

Vylepšete Feng Shui

Mnoho lidí využilo výhod feng shui, které přináší úlevu od stresu, a přísahají na tuto praxi. Když děláte změny, abyste vytvořili klidné domácí prostředí, započítání malého množství feng shui (nebo velkého množství) může přinést dlouhodobé výhody, protože jakmile začleníte prvky feng shui uvolňující stres, nemusíte neustále udržujte většinu změn – jsou jen součástí vaší výzdoby.