Tipy, jak bydlet více ekologicky

Stále více domácností se snaží v souladu s přírodou a vyhledávají ekologické možnosti bydlení. I malé změny mohou přispět k lepšímu životu a snížení uhlíkové stopy. Vyzkoušejte naše tipy pro ekologické bydlení.

Vypínejte spotřebiče

Úspora energie je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro snížení své uhlíkové stopy. Ponechání elektrické energie v pohotovostním režimu zbytečně spotřebovává energii – stiskněte vypínač a uvidíte obrovské zlepšení.

Investujte do ekologických technologií

Chcete ještě více bydlet ekologicky? Pokud si potřebujete pořídit nové spotřebiče, zkontrolujte jejich hodnocení energetické účinnosti, abyste se ujistili, že jsou co nejúčinnější. Tímto způsobem spotřebováváte mnohem méně energie po dobu, kdy je produkt zapnutý, a snižujete svůj energetický výdej.

Přejděte na obnovitelné zdroje

Volba 100% obnovitelné elektřiny je skvělým ekologickým tipem pro každou domácnost – a je to jedna z nejefektivnějších věcí, které můžete udělat pro řešení klimatické krize. Bohužel vzhledem k současné situaci na energetickém trhu je nejlepší zůstat u svého stávajícího dodavatele.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

Používejte LED žárovky

Nejen, že LED žárovky vydrží déle než klasické žárovky, ale jsou také mnohem účinnější! To znamená, že budete spotřebovávat méně energie a budete muset méně často vyměňovat žárovky. A co víc, jsou k dispozici v řadě jasů a designů, takže si můžete osvětlení skutečně přizpůsobit svým potřebám nebo místnosti.

Zamyslete se nad odpadem

Množství odpadu, které vyprodukuje jedna rodina je enormní, proto třiďte odpad, nepoužívejte jednorázové utěrky a plenky, raději zvolte hadříky a látkové pleny. Ulevíte nejen přírodě, ale i vaší peněžence.

Investujte do zateplení domu

Domy, které nejsou dobře izolované, se mnohem hůře udržují v teple, když je zima, a chladí, když je horké počasí. Zateplení domu je jedním z nejlepších ekologických tipů pro váš domov, do kterého můžete investovat.

Používejte ekologické čisticí prostředky

Mnoho čisticích prostředků má v sobě spoustu škodlivých chemikálií, které nejsou šetrné k životnímu prostředí, ani je nelze vytvářet ani likvidovat. Ve skutečnosti může opakované vystavení těmto čisticím prostředkům ovlivnit vaše zdraví i životní prostředí. Ekologické čisticí prostředky používají přirozenější a organické metody čištění, které jsou mnohem méně škodlivé.