Milujete potápění? Tyto chorvatské oblasti jsou ideální

Není nic krásnějšího, než pozorovat tichý a klidný podmořský život. Potápění je v Chorvatsku velmi oblíbenou vodní aktivitou. Vydejte se třeba autem do chorvatska a užijte si tento nezapomenutelný zážitek. Na jaká místa se vypravit?

Istrie

Nedaleko městečka Rovinj se nachází malé souostroví, ke kterému náleží Ostrov sv. Ivana. Kromě jiného zde nalezneme také stejnojmenný maják, z něhož je nádherná vyhlídka. K ostrovu míří nejen výletníci, ale také potápěči. Hlubší místa v okolí ostrova nabízejí nezapomenutelnou podívanou na podmořskou faunu a flóru.

Velmi významnou potápěčskou lokalitou je Banjole, která je určená pro zkušenější potápěče. K vidění je zde pestrobarevná stěna jejíž součást tvoří sasanky a houby. Proplouvají kolem ní pestrobarevné rybky, ropušnice nebo sardinky. Zavítat byste měli i do tajuplné jeskyně s průlezovým tunelem.

Portál ubytovanivchorvatsku.cz poskytuje různé možnosti bydlení. Vyberou si zde i ti nejnáročnější návštěvníci. Zvolit můžete jak hotely, tak i ubytování v soukromí. Na své si přijdou i milovníci kempaření.

Severní Dalmácie

V této oblasti stojí za zmínku útes Triget, ke kterému mohou zavítat potápěči všech kategorií. Je vhodnou volbou jak pro začátečníky, tak i pro potápěče zkušené. Oblibě se těší noční potápění. V této oblasti se velmi často konají potápěčské kurzy.

Dubrovnický region

Využijte last minute chorvatsko a vydejte se do Dubrovnického regionu. Čeká zde na vás Malo jezero. Tuto potápěčskou lokalitu naleznete nedaleko ostrova Sušac, který je téměř neobydlený. Nedaleko místa Na zene se nachází tajemná jeskyně s vysokými skalisky. Vedou do ní tři vchody, dva jsou pod hladinou a třetí se nachází nedaleko stropu jeskyně, nad vodní hladinou. Nejvíce vodních živočichů i rostlin objevíte nedaleko jednotlivých vstupů do jeskyně.